Leczenie hemoroidów – gdzie i jak?

Problemy z hemoroidami dotykają w ciągu życia ponad połowy dorosłej populacji. W zależności od stopnia zaawansowania schorzenia wypracowanych zostało wiele skutecznych metod. W kolejnych stadiach schorzenia rozwiązania są jednak nieraz bardziej inwazyjne i droższe, dlatego nie powinno się ignorować problemu i w razie podejrzeń udać się na konsultację do proktologa. Wczesne stadia są możliwe do opanowania przy pomocy leków podawanych miejscowo w formie maści lub czopków. Na zaawansowanym etapie rozwoju konieczne są już zabiegi przeprowadzane w warunkach ambulatoryjnych. Efekty zabiegów takich jak laserowe usuwanie hemoroidów lub leczenie hemoroidów metodą Barrona są niezwykle skuteczne, warto jednak pamiętać, że utrzymywanie zdrowej diety i ograniczenie używek jest kluczowe w zachowaniu zdrowia w dłuższej perspektywie czasu. Wizyta u proktologa pozwoli na zweryfikowaniu przyczyny problemu oraz dobranie odpowiedniej metody.

Proktolog Nowy targ

Metody leczenia hemoroidów

Dwie najpopularniejsze i najskuteczniejsze metody usuwania hemoroidów to laserowe leczenie hemoroidów oraz leczenie hemoroidów metodą Barrona. Należy jednak pamiętać, że nie są to metody odpowiednie w przypadku hemoroidów czwartego stopnia. Zabieg z użyciem lasera polega na naświetleniu guzków laserem Nd-Yag, którego podczerwone światło wnika głęboko w tkankę i prowadzi do koagulacji i martwicy hemoroidów. Zabieg jest krótki i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Pacjent odczuwa delikatny dyskomfort, lub nie odczuwa go wcale, co pozwala na niemal natychmiastowy powrót do codziennych aktywności. Metoda Barrona wymaga kilku sesji w warunkach ambulatoryjnych (w zależności od liczby problematycznych hemoroidów) i daje porównywalny efekt do lasera, jednak przy dłuższym procesie leczenia. Metoda ta polega na zakładaniu gumowej obrączki na splot hemoroidalny, który poprzez niedokrwienie obumiera i odpada w przeciągu kilku dni. Zabieg jest bezbolesny, wywołuje jednak pewien stopień dyskomfortu. Na każdym zabiegu obrączkowany jest jeden splot hemoroidalny, a kolejne wizyty mają miejsce co 4 tygodnie.

Gdzie leczyć hemoroidy?

Jeśli problem jest na tyle zaawansowanym etapie, że potrzebne jest leczenie zabiegowe w klinice, najlepiej skonsultować metodę z proktologiem. Ważną rolę przy wyborze miejsca leczenia odgrywa wybór preferowanego sposobu usuwania hemoroidów. Nie wszystkie kliniki posiadają laser odpowiedni do tej newralgicznej operacji. Warto więc zapoznać się z ofertą i sprzętem posiadanym przez konkretne placówki.

LASERMED usuwanie hemoroidów Nowy Targ

W LASERMED hemoroidy usuwane są laserowo, przy pomocy lasera Nd:Yag, a konkretniej wysokiej jakości lasera FOTONA SPECTRO SP. Po konsultacji proktologicznej dobierana jest strategia leczenia, a po zakończeniu przeprowadzana jest wizyta kontrolna. Zabieg trwa ok. 15 minut i wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Rezultaty widoczne są niemal natychmiast, a ryzyko dyskomfortu jest minimalne. Zabieg wykonuje lek. specjalista chirurgii ogólnej Ewa Żegleń-Kacprzak.

proktolog Nowy Targ

doktor Ewa Żegleń-Kacprzak

Leczenie hemoroidów Nowy Sącz

W klinice Novo Med stosowana jest stosunkowo niekonwencjonalna na polskim rynku metoda DGHAL, która polega na podwiązaniu tętnic hemoroidalnych. Metoda ta pochodzi z Japonii.

Leczenie hemoroidów Podhale 

W klinice Allmedica hemoroidy usuwane są metodą Barrona, przeciwwskazaniem do zabiegu mogą być stany zapalne lub przyjmowanie antykoagulantów.

Leczenie hemoroidów Kraków

Klinika Genesis w Krakowie oferuje laserowe usuwanie hemoroidów laserem Rafaello. Sploty hemoroidalne można usunąć również metodą skleroterapii guzków krwawniczych.

Usuwanie hemoroidów Zakopane

Medical Clinic Podhale oferuje zabiegi chirurgiczne usunięcia żylaków w poważnych przypadkach hemoroidów czwartego stopnia. Wykonywana jest również skleroterapia.

Choroba hemoroidalna to popularna przypadłość, której objawów nie powinno się ignorować. Umów się na konsultację proktologiczną w klinice LASERMED już dziś. Specjalista dobierze odpowiedni schemat postępowania i zadba o maksymalne bezpieczeństwo i komfort pacjenta w trakcie zabiegu. Zapraszamy do kontaktu na naszej stronie internetowej!