Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków? Wszystko co musisz wiedzieć

Żylaki należą do wstydliwych lub sprawiających duży dyskomfort objawów. Nic dziwnego, gdyż ze względu na swój wygląd są charakterystyczne, a ich kolor wyróżnia się nawet na ciemnych odcieniach skóry. Choć stanowi to problem estetyczny dla wielu mężczyzn oraz kobiet, tego rodzaju zmiany mogą stanowić zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pojawienie się żylaków oznacza, że w danym miejscu nastąpiła niewydolność żylna. Krew w naczyniach krwionośnych niejednokrotnie musi przepływać agrawitacyjnie, czyli z dołu do góry. W tym celu nasze żyły wyposażone są w tzw. zastawki, które sprawiają, że krew nie cofa się do dolnych części ciała. Zdarza się jednak, że wspomniane zastawki nie funkcjonują prawidłowo. Efektem takiego zaburzenia jest podwyższone ciśnienie żylne w danym rejonie, a w konsekwencji pojawienie się stanu zapalnego, czyli niewydolności żylnej. Charakterystycznymi objawami takiej niewydolności są: ból, uczucie ciężkich nóg, ciągłe zmęczenie nóg, a także skurcze mięśni. Nie należy bagatelizować wczesnego stadium pojawienia się żylaków, gdyż może to prowadzić do przykrych i trudniejszych do wyleczenia powikłań. Im wcześniej zdecydujemy się na leczenie, tym szybciej będziemy cieszyć się zdrowymi i pięknymi nogami. Jedną z form leczenia tej przypadłości jest laserowe usuwanie żylaków i to o niej opowiemy w tym artykule.

Jak wygląda leczenie żylaków laserem?

Laserowe leczenie żylaków polega na wprowadzeniu do niewydolnej żyły odpowiedniego włókna laserowego. Energia wyzwolona wykorzystanym światłowodem doprowadza do powstania wysokiej temperatury, która na początku obkurcza, a następnie zamyka niewydolną żyłę. Struktura ściany naczynia ulega zmianie bez ingerencji chirurgicznej. W ten sposób Pacjent nie musi martwić się o wystąpienie krwiaków pooperacyjnych, obrzęków czy blizn pojawiających się po przeprowadzeniu klasycznego zabiegu operacyjnego. Laserowe usuwanie żylaków jest bezpieczne i nieinwazyjne. Tym samym okres rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy względem pozostałych możliwości leczenia żylaków.  

Zabieg trwa średnio od 40 do 60 minut, a Pacjent poddany jest znieczuleniu miejscowemu.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, podczas której należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach, gdyż część z nich powinna zostać odstawiona na 2 tyg. przed laserowym usuwaniem żylaków. Na sam zabieg należy przyjść w luźnym ubraniu, Panie powinny zrezygnować z butów na wysokim obcasie.

laserowe usuwanie żylaków Nowy Targ - kobieta z żylakami

Laserowe usuwanie żylaków – skuteczność

Wielu pacjentów kiedy dowie się o możliwości wykorzystania lasera do usuwania żylaków zadaje sobie pytanie: czy laserowe usuwanie żylaków jest skuteczne

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że nie ma obecnie bardziej skutecznej metody pozbycia się niewydolności żylnej. Skuteczność szacuje się na 98%. Zastosowanie lasera nie tylko leczy samą przypadłość, ale również gwarantuje doskonały efekt kosmetyczny, bez niechcianych śladów. Większość pacjentów wraca do pracy już 2-3 dni po zabiegu, a niekiedy nawet następnego dnia. Biorąc pod uwagę wspomnianą skuteczność, której dowodzą różne źródła naukowe oraz nasza praktyka, metoda laserowego usuwania żylaków może stać się podstawowym sposobem leczenia niewydolności w przeciągu najbliższych kilku lat w Polsce. Dla przykładu w Stanach Zjednoczonych 80% zabiegów dotyczących żylaków wykonuje się obecnie metodami laserowymi

Laserowe usuwanie żylaków – czy warto? Z pełnym przekonaniem odpowiadamy, że warto!

Laserowe leczenie żylaków Podhale – jako klinika LASERMED oferujemy zabiegi usuwania żylaków z wykorzystaniem lasera. Serdecznie zapraszamy do Nowego Targu tych, którzy chcieliby pozbyć się uciążliwych dolegliwości oraz poprawić wygląd swoich nóg i nie tylko. 

Zachęcamy do kontaktu za pomocą naszego formularza w zakładce LaserMed kontakt lub pod numerem telefonu 18 888 02 00 / tel. kom. (awaryjny) 604 583 864.