Jak pozbyć się zmarszczek? Laserowe usuwanie zmarszczek

Czy usuwanie zmarszczek laserem jest bezpieczne?

Skóra każdego człowieka wraz z biegiem czasu traci na swojej elastyczności i jędrności. Pod tym względem czas jest sprawiedliwy dla nas wszystkich. O ile można mieć większe lub mniejsze predyspozycje do szybszego starzenia się skóry, a na jej kondycję wpływ ma wiele czynników, to ostatecznie każdy z nas któregoś dnia spojrzy w lustro i ujrzy pojawiające się zmarszczki. Poczucie estetyki jest tutaj bardzo indywidualne. Jednym zmarszczki kojarzą się z dojrzałością i charakterem, dla innych stanowią defekt i najchętniej utrzymaliby młodzieńczą skórę przez długi czas. Jedno jest pewne – zmarszczki są całkowicie naturalne i dotyczą każdego. Nie zmienia to faktu, że tak jak w przypadku innych zmian skórnych, są tacy, którzy decydują się na poprawienie swojego wyglądu. Sposobów i możliwości jest wiele, lecz my skupimy się przede wszystkim na wykorzystaniu lasera w usuwaniu zmarszczek. Jak usunąć zmarszczki laserem i czy jest to skuteczna metoda? Zapraszamy!

Jak usunąć zmarszczki laserem?

W pierwszej kolejności należy skierować się do odpowiedniego gabinetu, w którym zasięgniemy konsultacji, a po wizycie wyjdziemy z szeregiem potrzebnych nam informacji. Jest to konieczne, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Jeśli chodzi o sam zabieg, nie należy on do skomplikowanych. Wykorzystuje on naturalne zdolności naszych tkanek do regeneracji. Laser swoim działaniem wytwarza na skórze bardzo małe uszkodzenia, które działają mobilizująco na mechanizmy odbudowy i naprawy skóry. Te uszkodzenia “zmuszają” niemalże skórę do rozpoczęcia szeregu procesów mających na celu przebudowę struktury kolagenu i elastyny. Usuwanie zmarszczek laserem to odpowiednia propozycja dla osób poszukujących alternatywy dla chirurgicznych metod. Czy usuwanie zmarszczek laserem jest bezpieczne? Zdecydowanie tak – po wykorzystaniu lasera nie występują skutki uboczne bez względu na rodzaj naświetlanej skóry, a dodatkowo można liczyć na szybką regenerację po zabiegu. Jedynym skutkiem jest lekkie zaczerwienienie, przypominające skórę po zbyt intensywnym opalaniu – jednak mija ono w przeciągu od 3 do 5 dni. Po tygodniu można cieszyć się normalnym wyglądem skóry.

Usuwanie zmarszczek laserem – skuteczność

W trakcie czytania tego artykułu pewnie jednym z pierwszych pytań, które pojawiło się w Państwa głowie brzmi: czy warto usuwać zmarszczki laserem? Na bazie naszego wieloletniego doświadczenia w tym zakresie możemy śmiało odpowiedzieć, że warto. Korzyści jest wiele. Oprócz samego wygładzenia zmarszczek, wykorzystanie lasera pozwala na poprawienie jędrności skóry, poprawienie jej struktury i faktury, a dodatkowo zabieg umożliwia wyrównanie kolorytu, poprzez usunięcie przebarwień naskórka. Oznacza to, że zyskujemy w pakiecie wiele korzyści, a równocześnie z usunięciem zmarszczek możemy cieszyć się dodatkową poprawą ogólnego wyglądu skóry. Ilość potrzebnych zabiegów mieści się w zakresie od 2 do 5, przy czym jest to ściśle powiązane z rodzajem skóry i oczekiwanym efektem. Lekarz prowadzący z pewnością dobierze odpowiednią liczbę.

Jeśli laserowe usuwanie zmarszczek jest tym, czego Państwo szukają, to nie mogli Państwo trafić lepiej. Jako klinika LASERMED specjalizujemy się w wykorzystaniu lasera w medycynie estetycznej i kompleksowo zajmujemy się m.in. poprawą wyglądu skóry. Cały proces poprzedzamy szczegółową (i darmową) konsultacją, dlatego mogą być Państwo spokojni o przebieg wygładzania zmarszczek. Zapraszamy do odwiedzin w Nowym Targu. Nasza klinika jako pierwsza w Małopolsce dostosowała się do panujących warunków w Polsce i na całym świecie, tym samym będąc w pełni bezpieczną dla każdego Pacjenta. Serdecznie zapraszamy!

Tel: +18 888 02 00 | [email protected]