Co lepsze: kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe?

Pytanie o to, co działa lepiej – kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe – lekarze słyszą nieustannie. Obydwie substancje od lat z wysoką skutecznością stosowane są nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w ortopedii czy dermatologii. Czym różni się osocze od kwasu hialuronowego? Na co lepiej się zdecydować? Jak działa osocze bogatopłytkowe? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Kwas hialuronowy czy osocze bogatopłykowe?

Mezoterapia osoczem czy kwasem hialuronowym?

Osocze bogatopłytkowe i kwas hialuronowy różnią się między sobą nie tylko działaniem, ale również zastosowaniem. Osocze wykorzystywane jest w celu poprawy ogólnej kondycji skóry, można je stosować na całej powierzchni twarzy. Dodatkowo uzyskuje się efekt spłycenia zmarszczek. Podanie osocza ma na celu pobudzenie komórek do regeneracji i wytworzenie kolagenu – dzięki takiego działaniu uzyskuje się opóźnienie procesów starzenia. Z kolei ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ma charakter miejscowy, efektem jego podania jest wypełnienie określonych obszarów i spłycenie blizn. Stosowanie tego zabiegu jest jednak ograniczone do dolnych partii twarzy. Sam kwas to jedynie wypełniacz, nie ma on żadnego pobudzającego wpływu komórki ludzkiego ciała. Kwas hialuronowy jest stopniowo wchłaniany przez organizm, a jego działanie ustaje po około 6 – 12 miesiącach.

Kolejny aspekt różniący te dwie substancje to ich pochodzenie. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ciele człowieka w postaci soli sodowej, jaką jest hialuronian sodu. Skóra właściwa, stawy i gałka oczna- to miejsca, w których znajduje się on w największych ilościach. Natomiast osocze bogatopłytkowe uzyskuje się z krwi pacjenta, po jej wcześniejszym odwirowaniu.

osocze bogatopłytkowe czy kwas hialuronowy-co lepiej wybrać?

Osocze bogatopłytkowe - co to jest?

Osocze bogatopłytkowe ze względu na swoje właściwości znalazło zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Czym taka naprawdę ono jest i co w sobie zawiera?

Osocze bogatopłytkowe-LASERMED

Osocze bogatopłytkowe to materiał autologiczny. Co to oznacza? Słowo „autologiczny” mówi o tym, że dawca i biorca przeszczepianej substancji to ta sama osoba. Po pobraniu od pacjenta krwi poddawana jest ona wirowaniu, a to skutkuje wydzieleniem frakcji elementów morfotycznych. W tak przygotowanym materiale znajdziemy płytki krwi w wysokim stężeniu oraz liczne czynniki wzrostu. Jakie są ich zadania?

Czynniki wzrostu- co dają skórze?

  • Przyspieszenie procesów gojenia
  • Pobudzenie produkcji kolagenu
  • Udział w produkcji nowych naczyń krwionośnych

Osocze bogatopłytkowe – kiedy jest stosowane?

Warto pamiętać, że osocze bogatopłytkowe znalazło zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej. Z powodzeniem stosowane jest także w ortopedii. Zabiegi z wykorzystaniem osoczą są mało inwazyjne, szybkie i bezpieczne – jest to tzw. ortopedia PRP. Więcej informacji o tym, na czym konkretnie polega terapia i  jaka jest jej cena, możecie dowiedzieć się Państwo ze strony osocze bogatopłytkowe (PRP)- ortopedia

Jednym z problemów, jakie również możemy rozwiązać za pomocą terapii osoczem bogatopłytkowym jest łysienie – zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym to nowoczesna i skuteczna metoda, która już po paru zabiegach pozwala cieszyć się nowymi, gęstymi i lśniącymi włosami.

Osocze bogatopłytkowe- ortopedia, leczenie łysienia ,medycyna estetyczna

Osocze bogatopłytkowe czy kwas hialuronowy – co jest bezpieczniejsze?

Obydwie substancje od lat stosowane są w medycynie z uwagi na ich wysoką skutecznością i bezpieczeństwo.  Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z komórek pacjenta, z kolei kwas hialuronowy występuje w naszym ciele naturalnie, zatem ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest zredukowane do minimum. Dodatkową gwarancją bezpieczeństwa jest przeprowadzenie zabiegu przez wyspecjalizowanych lekarzy – w LASERMED zajmą się Państwem najlepsi specjaliści na Podhalu tacy jak doktor Paweł i Justyna Grzywacz czy doktor Wojciech Chowaniec.

Efekty po zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego i osocza bogatopłytkowego.

Moment pojawienia się efektów po zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i osocza bogatopłytkowego jest różny, co wynika z innego mechanizmu ich działania. Osocze wywołuje w organizmie wiele pozytywnych zmian, potrzebuje jednak więcej czasu ze względu na zachodzące procesy regeneracyjne, które poprawiają kondycję skóry. W przypadku osocza bogatoppłytkowego efekty pojawiają się później, jednak są one długofalowe.

Efekty po podaniu osocza bogatopłytkowego na twarz

kwas hialuronowy- modelowanie policzków

Modelowanie policzków

Kwas hialuronowy-zmiana rysów twarzy

Zmiana rysów twarzy

Redukcja zmarszczek kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe

Zmniejszenie zmarszczek

W przypadku osocza bogatopłytkowego pełne efekty widoczne są zazwyczaj po cyklu 3-5 zabiegów. Obserwujemy poprawienie kondycji skóry, odżywienie i ujednolicenie kolorytu. Dzięki pobudzeniu komórek do regeneracji skraca się także czas gojenia ran. Przy stosowaniu kwasu hialuronowego obserwujemy efekty szybciej – dzieje się tak dlatego, że stanowi on tylko wypełniacz skóry, jego działanie jest krótkoterminowe i kończy się wraz z jego wchłonięciem.

Po przeczytaniu artykułu wiesz już, jak szerokie zastosowanie mają obydwie substancje oraz że obydwie metody są bardzo bezpieczne dla organizmu człowieka.  Jeśli zainteresował Cię któryś z zabiegów i chcesz dowiedzieć się więcej – kliknij w poniższy przycisk. Nasz personel zawsze służy pomocą i odpowie na wszystkie pytania.

Umów się na wizytę