Sonoforeza Nowy Targ

sonoforeza

Sonoforeza to innowacyjny zabieg leczniczo-kosmetyczny, który wykorzystuje ultradźwięki, aby wniknąć w głębsze warstwy naskórka. Umożliwia to znacznie intensywniejsze odżywienie i zregenerowanie tkanek niż w przypadku tradycyjnie nakładanych na skórę kosmetyków. Warto dowiedzieć się, na czym polega sonoforeza i wykorzystać jej zalety do przywrócenia skórze pięknego, młodzieńczego wyglądu.

Ujednolicenie kolorytu skóry oraz poprawa jej elastyczności to jedne z głównych korzyści, jakie daje sonoforeza. Ultradźwięki wykorzystywane w zabiegu wywołują drgania i wibracje będące mikromasażem dla tkanek, pobudzającym je do produkcji kolagenu i elastyny. Celem użycia ultradźwięków na skórę jest dogłębne wtłoczenie serum oraz substancji aktywnych odbudowujących komórki. Zastosowanie zabiegu sonoforezy na twarz sprawia, że skóra odzyskuje zdrowy blask, jest wspaniale nawodniona i nawilżona. Zabieg ten usprawnia także krążenie limfy, napina i podnosi zwiotczałą skórę oraz zwiększa drożność naczyń włosowatych.

Sonoforezę można stosować na każdej cerze, ze szczególnym uwzględnieniem skóry starzejącej się oraz wrażliwej – aktywne działanie sonoforezy na naczynka wspomaga ich funkcjonowanie i regenerację. W przypadku skóry trądzikowej sonoforeza skutecznie zlikwiduje niedoskonałości, przywróci równomierny koloryt oraz wyciszy zmiany zapalne. Dla cery dojrzałej zaleca się także sonoforezę na okolice oczu, dzięki której uzyskamy efekt napiętej, wygładzonej skóry oraz spłycenia zmarszczek.

Sonoforeza jest zabiegiem będącym idealnym uzupełnieniem dla codziennej pielęgnacji. Sonoforeza stanowi wstępny etap dla wielu zabiegów, gdyż świetnie przygotowuje skórę do przyjęcia składników odżywczych z preparatów leczniczych. W klinice LASERMED wykonujemy sonoforezę z serum, które daje zarówno natychmiastowe efekty promiennej i wygładzonej cery, ale co ważne działa intensywnie do środka, trwale poprawiając kondycję skóry. Sonoforezę można wykonywać na różne partie ciała, a jej przebieg zależy od wybranego pakietu cenowego.

Sonoforeza - procedura zabiegowa