Mikrodermabrazja diamentowa Nowy Targ

zabieg kosmetologiczny

Mikrodermabrazja (czasami można spotkać się z błędną nazwą mikrobrazja) to rodzaj peelingu mechanicznego polegającego na ścieraniu zrogowaciałej warstwy naskórka oraz oczyszczaniu głębszych warstw skóry. Jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i niezwykle skutecznym, czym zyskuje sobie niezwykłą popularność w gabinetach medyczno-kosmetycznych. Z uwagi na wykorzystywany do oczyszczania skóry materiał wyróżnia się kilka rodzajów mikrodermabrazji, co umożliwia optymalne dobranie zabiegu do kondycji cery i potrzeb klientów. Jedną z najłagodniejszych, a przy tym niezwykle precyzyjnych metod jest diamentowa mikrodermabrazja, która sprawdza się w walce z niedoskonałościami na skórze wrażliwej oraz cienkiej celem jej pogrubienia.

Mikrodermabrazja diamentowa, zwana inaczej mikropeelingiem, wykorzystuje głowice zbudowane z pierścieni ścierających z naturalnego lub sztucznego diamentu. Wielkość mikroziaren oraz średnicę głowicy dopasowuje się odpowiednio do poddanej zabiegowi powierzchni ciała – im delikatniejsza skóra, tym drobniejsze ziarna diamentu. Specjalista porusza głowicą w określonym kierunku do momentu uzyskania zamierzonego efektu. W czasie zabiegu skóra jest łagodnie zasysana do filtra co zapobiega powstawaniu pyłu i chroni skórę przed zaczerwienieniem i uczuleniem.

Nowoczesna metoda mikrodermabrazji diamentowej złuszcza naskórek stopniowo, a specjalistka przeprowadzająca zabieg ma przez cały czas kontrolę nad parametrami urządzenia – zabezpiecza to przed zbyt intensywnym działaniem na wrażliwej skórze oraz pozwala równomiernie oczyścić powierzchnię z martwych komórek. Mikrodermabrazja zalecana jest w zwalczaniu zanieczyszczeń i problemów skórnych – pozwala skutecznie pozbyć się takich niedoskonałości, jak: zmarszczki, trądzik, blizny i przebarwienia oraz ukryć rozstępy i  cellulit. Świetnie odbudowuje komórki, pobudzając je do produkcji kolagenu i elastyny oraz zwiększając ich zdolności wchłaniania substancji odżywczych ze stosowanych na co dzień kosmetyków lub preparatów leczniczych. Po oczyszczeniu i zregenerowaniu skóry, nasza twarz będzie rozświetlona, odmłodzona i bardziej wypoczęta. Świeżo odsłonięte warstwy należy odpowiednio nawilżyć, co uzyskujemy w naszej klinice dzięki połączeniu mikrodermabrazji diamentowej z maską algową o właściwościach pielęgnacyjnych.

Dla mocniejszego efektu oczyszczenia skóry w klinice LASERMED stosujemy połączenie mikrodermabrazji diamentowej z sonoforezą (ultradźwiękami), której głębokie oddziaływanie na tkanki skórne dodatkowo odżywia i uelastycznia poddaną zabiegowi powierzchnię ciała. Jeśli zależy nam na poprawie krążenia i zwiększeniu absorpcji substancji aktywnych przez skórę, warto zdecydować się na mikrodermabrazję diamentową z jonoforezą. Mikropeeling stosuje się także do likwidowania rogowacenia okołomieszkowego ramion oraz przebudowy żywych warstw naskórka.

Mikrodermabrazja procedura zabiegowa