Kiedy pobiera się komórki macierzyste?

Kiedy pobiera się komórki macierzyste?

Komórki macierzyste są pozyskiwane do zabiegów medycznych z krwi obwodowej, szpiku kostnego i tkanki tłuszczowej. Zabiegi, w których wykorzystuje się te komórki, są mało inwazyjne i odznaczają się tym , że są bezpieczne. Co więcej, zabiegi oferowane przez klinikę LASERMED dają bardzo dobre efekty. 

Komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej

Największe stężenie komórek macierzystych znajduje się właśnie w tkance tłuszczowej,  co pozwala na pobranie od 10 do 50 mln komórek podczas jednego pobrania. Do tego aż 95% z nich będzie miało możliwość różnicowania się w inne typy komórek i ostatecznie tkanek. Komórki macierzyste pobrane z tkanki tłuszczowej, określane są nazwą ADSC (ang. Adipose Derived Stem Cell) i wykorzystywane są do terapii leczniczych, jak i regeneracyjnych. Dużym ułatwieniem jest to, że nie jest konieczna ich hodowla w laboratorium, aby osiągnęły próg terapeutyczny, czyli odpowiednią ilość która potrzebna jest do wykonania zabiegu.

Komórki macierzyste pobrane z tkanki tłuszczowej charakteryzują się zdolnością do nieograniczonego namnażania, czyli tzw. proliferacji. Ponadto różnicują się, tworząc wielorakie tkanki. W komórkach tych tkwi ogromny potencjał jeśli chodzi o wykorzystanie ich w zakresie ortopedii, ale też chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.