Sposoby na jędrną skórę. Jak poprawić kondycję skóry dojrzałej?

Wraz z wiekiem skóra naturalnie traci na jędrności i elastyczności. Skóra dojrzała z pewnością zasługuję na zupełnie inny rodzaj pielęgnacji, gdyż charakteryzuje się już delikatnie zmienioną  strukturą względem młodej tkanki. Czy da się poprawić jędrność skóry? Na rynku można znaleźć wiele obietnic w postaci kosmetyków, mających na celu znaczne odmłodzenie cery i przywrócenie jej sprężystości. W rzeczywistości nie każda propozycja ze sklepowej przyniesie oczekiwany efekt, a na pewno nie będzie w stanie przynieść spektakularnych efektów jeśli sami nie zadbamy o swoją skórę od podstaw. W tym artykule przedstawimy Państwu sposoby na jędrną skórę, które są skuteczne i zdecydowanie warto wprowadzić je do codziennego funkcjonowania jeśli chodzi o poprawę kondycji skóry dojrzałej.

Jak poprawić jędrność skóry?

Jędrność skóry ściśle powiązana jest z włóknami kolagenowymi, które stanowią swego rodzaju rusztowanie skóry, by ta trzymała się w odpowiednim napięciu. Im starsi jesteśmy tym nasze włókna stają się słabsze, co widać między innymi w wiotczeniu skóry, zmniejszonym jej napięciu i pojawiających się zmarszczkach. Kolagen występuje w głębszych warstwach tkanki, dlatego ciężko jest wpłynąć na niego od zewnątrz. Można jednak wprowadzić kilka zmian w swoim życiu,  by stylem życia znacznie wpłynąć na stan naszej cery.

Ćwicz

Badania wskazują, że regularne ćwiczenia mogą istotnie wpłynąć na utrzymanie dobrego wyglądu. Ćwiczenia poprawiają metabolizm tkanek, zwiększają ukrwienie i pozwalają ograniczyć skutki starzenia się skóry. Dodatkowo sport będzie dobrym sposobem na wydalenie z siebie toksyn i pobudzenie całego ciała – a im lepsze samopoczucie tym lepszy wygląd.

Zadbaj o dietę

To, co jemy ma bardzo duży wpływ na wygląd naszej cery. Im więcej jedzenia tłustego, ciężkiego lub pozbawionego wartości odżywczych, tym gorsza staje się kondycja naszej skóry. Zwróć uwagę na odpowiednią ilość witamin w diecie, gdyż stanowią one budulec dla kolagenu (przede wszystkim witamina C).

Nawilżaj

Promienie słoneczne nadają bardzo ładnego koloru naszej skórze, a opalanie pozwala w pełni się zrelaksować. Niestety, nadmierne wystawienie się na działanie promieni UV prowadzi do negatywnych skutków dla naszej skóry, dlatego warto stosować kremy nawilżające. To samo tyczy się mroźnych dni, gdy cera narażona jest na wysuszenie i pękanie. W tym celu stosuj dobrej jakości kosmetyki, mające na celu nawilżenie skóry od zewnątrz – niech zawierają one takie elementy jak: witamina A (Retinol), kwas hialuronowy, koenzym q10 oraz fitohormony. By dodatkowo uniknąć wysuszenia, pij odpowiednią ilość wody w ciągu dnia i regularnie uzupełniaj płyny. Woda stanowi 70% naszego organizmu, a skóra z pewnością zyska na wyglądzie jeśli o to zadbasz.

Masuj

Możesz skorzystać z usług specjalisty lub w domowym zaciszu zagwarantować sobie przyjemny masaż okolic twarzy. Pobudzi to naczynia krwionośne i fibroblasty odpowiedzialne za elastyczność oraz jędrność cery. Regularny masaż to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

JAK POPRAWIĆ KONDYCJĘ SKÓRY DOJRZAŁEJ? - portret dojrzałej kobiety

Zabiegi na jędrną skórę

Oprócz domowych sposobów istnieją również takie, które w krótkim czasie pozwolą uzyskać maksymalne efekty odmłodzenia. Tym, którzy poza codzienną pielęgnacją chcą dodatkowo wpłynąć na kondycję swojej skóry polecamy wizytę w naszej klinice LASERMED. 

Frakcjonowanie laserem – Nowy Targ, czyli zabiegi laserowe z efektem ablacji na Podhalu bez konieczności rekonwalescencji. W celu przyśpieszenia regeneracji gwarantujemy darmowe naświetlanie lampą LED bezpośrednio po zabiegu.   

Kontakt: 

Facebook

+18 888 02 00

[email protected]