Laserowe leczenie trądziku – na czym polega?

Trądzik to jedno z najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych. Zmagają się z nim nie tylko nastolatki, ale często dotyka również osób dorosłych. Laserowe leczenie trądziku to metoda odznaczająca się dużą skutecznością, na którą decyduje się wiele pacjentów. Na czym polega zabieg? Dla kogo jest przeznaczony? Gdzie najlepiej go zrobić? Po przeczytaniu artykuły wszystko stanie się dla Was jasne, zapraszamy do lektury!

Laserowe leczenie trądziku - co to jest?

Czym jest trądzik?

Problemy z cerą nie dotyczy tylko ludzi młodych. Trądzik najczęściej kojarzymy z burzą hormonów.. i słusznie, bo to właśnie zaburzenia w ich wydzielaniu są odpowiedzialne za jego powstanie. Problemy z gruczołami łojowymi i zbyt intensywne namnażanie się bakterii, to także przyczyny powstawania tej dolegliwości.  Skóra trądzikowa to liczne zaskórniki, wypryski i zmiany, które mogą pojawiać się nie tylko na twarzy, ale we wszystkich miejscach bogatych w gruczoły łojowe, tj. dekolt, plecy, a nawet ramiona.

Jedną z odmian trądziku jest trądzik różowaty, za powstanie którego odpowiadają zarówno czynniki genetyczne, jak i zmiany hormonalne, jednak dotychczas nie ustalono jednoznacznie, co konkretnie odpowiada za pojawienie się tego typu zmian.

Leczenie trądziku - Nowy Targ

Na czym polega laserowe leczenie trądziku?

Nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych, które prowadzi do zbyt dużej ilości sebum, jest jedną z najważniejszych przyczyn powstawania trądziku. Łój staje się pożywką dla bakterii, których działanie doprowadza do stanu  zapalnego. Laserowe leczenie trądziku działa u źródła, tj. na gruczoły łojoweEfektem jest ograniczenie produkcji sebum, jak również zniszczenie bakterii, które powodują powstawanie stanu zapalnego

Laserowe leczenie trądziku – efekty

 • Odkażenie skóry

 • Obkurczenie porów i zmian trądzikowych

 • Zapobieganie nawrotom zmian

Laserowe leczenie trądziku – Nowy Targ

W LASERMED do leczenia trądziku wykorzystywane są dwa rodzaje lasera:

  • laser erbowy (Er:YAG)
  • laser neodymowy (Nd:YAG)

W zależności od rodzaju zmian i stopnia ich zaawansowania specjalista laseroterapii wybiera odpowiedni sposób leczenia.  Dzięki wszechstronności działania lasera Fotona Spectro SP terapia działa na każdy rodzaj trądziku, w tym również na trądzik różowaty. O tym, jak działa laserowe leczenie trądziku różowatego, możesz przeczytać tutaj.

W naszej klinice do leczenia trądziku wykorzystywana jest także radiofrekwencja mikroigłowa – to dobry zamiennik dla osób, które nie mają czasu na dłuższy okres rekonwalescencji. Dodatkowym plusem zabiegu jest również to, że może być on wykonywany cały rok.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest przez specjalistkę laseroterapii, która od wielu lat z powodzeniem pomaga pacjentom naszej kliniki zwalczyć nie tylko problem trądziku, ale także wiele innych przypadłości dermatologicznych.

mgr Amelia Langer-Łukasik

mgr Amelia Langer-Łukasik

Specjalistka laseroterapii, związana z LASERMED od początku jego istnienia

Laseroterapia trądzik – cennik LASERMED

Cena zabiegu jest zależna od obszaru poddawanego zabiegowi. W naszej klinice konsultacja ze specjalistą jest darmowa. Następnie rozpoczyna się leczenie zgodnie z ustalonym planem.

 • Nazwa usługi
 • Konsultacja ze specjalistką laseroterapii
 • Laserowe usunięcie trądziku z całej twarzy
 • Laserowe usunięcie trądziku z pleców
 • Leczenie trądziku różowatego
 • Cena [PLN]
 • 0
 • od 300
 • 350
 • od 300
Nazwa usługiCena [PLN]
Konsultacja ze specjalistką laseroterapii0
Laserowe usunięcie trądziku z całej twarzyod 300
Laserowe usunięcie trądziku z pleców350
Leczenie trądziku różowategood 300
Umów się na wizytę

Dermatologia laserowa w klinice LASERMED to zabiegi wykonywane na najwyższym poziomie przez najlepszych specjalistów na Podhalu. Oferujemy szeroki zakres usług – pomożemy Ci w usunięciu blizn, brodawek i kurzajek. Jeśli zmagasz się z rumieniem naczyniowym czy grzybicą- specjaliści LASERMED także służą pomocą!