Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Według Światowej Organizacji Zdrowia WHO i Międzynarodowego Towarzystwa Kontyngencji nietrzymanie moczu (NTM) to niezależny wyciek moczu przez cewkę moczową, który w efekcie stanowi problem higieniczny i społeczny. Zaburzenie to prowadzi do ograniczenia aktywności zawodowej, zaburzeń emocjonalnych, unikania kontaktów osobistych i narastania poczucia izolacji. Nieleczone nietrzymanie moczu może powodować wiele powikłań takich jak: zapalenie układu moczowego, zapalenie dróg rodnych oraz wyprysków skóry krocza. Problem dotyczy w Polsce około 3 do 5 milionów pacjentek. W grupie kobiet po trzydziestym roku życia odsetek ten może wzrastać do 30%, a w grupie 50+ – do prawie 60%.

IncontiLase™ to potwierdzona naukowo metoda laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Została opracowana przez zespół naukowców firmy Fotona.

Do zabiegu wykorzystujemy najnowocześniejszy laser Er:YAG firmy Fotona Sectro SP. Jego użycie stymuluje włókna kolagenowe śluzówki do powstawania nowych i wzmocnienia już istniejących włókien. W efekcie wywołuje to wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ujścia cewki moczowej.

Nowy Targ Ginekolog

Jeśli szukasz specjalisty, który z wyjątkową wrażliwością i dyskrecją zajmie się Twoim problemem, jesteś w idealnym miejscu. W LASERMED oddajemy nasze pacjentki w ręce dr nauk medycznych Anny Gąsiorowskiej, specjalistki z rozległą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

Gabinet ginekologiczny