Amelia Langer-Łukasik i tytuł artykułu

#zdrowawiedza

MIT nr 1: depilacja laserowa może wywołać nowotwór

Badania naukowe wielokrotnie wykazały, że lasery (ani depilacja laserowa) nie wywołują nowotworów. Wręcz przeciwnie – często są stosowane w ich leczeniu. Istnieją natomiast badania, które jako jeden ze skutków ubocznych napromieniowania światłem lasera pokazują możliwość rozwinięcia lub zezłośliwiania już obecnych nowotworów w ciele pacjenta.

Co z tego należy zapamiętać? Lasery nie wywołują nowotworów, ale nie możemy korzystać z zabiegów laserowych, jeśli obecnie chorujemy na nowotwór. W przypadku niedawno przebytej chorobie nowotworowej należy poinformować o niej personel medyczny placówki medycyny laserowej, aby specjaliści zdecydowali, czy zabieg może się odbyć.

FAKT nr 1: depilacja laserowa działa lepiej przy jasnej karnacji i ciemnych włosach

To prawda z prostej przyczyny – promieniowanie lasera w trakcie zabiegu depilacji podgrzewa melaninę, której jest dużo w mieszku włosa. W ten sposób po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury cebulka włosa zostaje zniszczona. Zależność jest następująca – im więcej melaniny, tym ciemniejsze włosy. Im więcej melaniny, tym łatwiej zniszczyć cebulkę włosa.

Nieprawdą będzie jednak stwierdzenie, że depilacja laserowa nie zadziała u osób o ciemniejszej karnacji i jaśniejszych włosach. Być może będzie konieczna większa ilość zabiegów, być może efekty będą mniejsze, ale pacjent/pacjentka finalnie może być zdecydowanie usatysfakcjonowany/a z zabiegu – niejednokrotnie mieliśmy takie przypadki w LASERMED.

MIT nr 2: depilacja laserowa niczym się nie różni od tradycyjnej

Różni się i to znacznie, najbardziej widać to w dwóch aspektach:

  • ZASADA DZIAŁANIA
    Tradycyjna depilacja to wyrywanie tej części włosa, która znajduje się nad powierzchnią skóry. Depilacja laserowa to tak naprawdę epilacja, czyli zabieg usuwający część włosa nad powierzchnią skóry oraz cebulkę włosa. Usunięcie cebulki uniemożliwia odrastanie.
  • EFEKTY
    Poprawnie wykonana epilacja laserowa usuwa owłosienie na stałe lub przynajmniej na lata.
1
2
Laser do depilacji laserowej
1

niemiecki laser diodowy przeznaczony specjalnie do epilacji

2

głowica lasera

FAKT nr 2: przed zabiegiem należy unikać opalania

I przed, i po zabiegu – przez ok. 3 tygodnie (dokładne wskazanie podaję podczas konsultacji).

MIT nr 3: depilacja laserem tylko dla kobiet

Nic bardziej mylnego. W LASERMED mamy wielu pacjentów-mężczyzn regularnie przychodzących na zabiegi 😉

FAKT nr 3: zabiegi depilacji laserowej wykonuje się w serii

To prawda. Pojedynczy zabieg nie wystarczy, ponieważ trwałe efekty osiągamy, działając światłem lasera na włosy znajdujące się w fazie wzrostu (faza anagenowa). Nie wszystkie włosy są w tym samym czasie w tej samej fazie i na niektóre trzeba po prostu poczekać.

ostatni MIT: usuwanie włosów laserem jest DROGIE

Drodzy Państwo, poniżej zamieszczam orientacyjny cennik obowiązujący w naszej klinice. Jeśli po zsumowaniu serii zabiegów cena będzie wydawać się duża – proszę podliczyć koszt maszynek, zabiegów depilacji woskiem itp. przez okres kilku/kilkunastu lat i pomyśleć o tym, ile dodatkowo czasu zajmą Państwu te czynności przez lata.

Depilację laserową wykonujemy zgodnie z powiedzeniem „raz a porządnie”.

CENNIK

Nazwa usługiCena
Konsultacja ze specjalistką laseroterapii0 zł
Wąsik100 zł
Broda150 zł
Pachy200 zł
Bikini250 zł
Uda300 zł
Łydki300 zł
Brzuchod 250 zł
Plecyod 400 zł
Pozostałe okolice ciałaInformacja udzielana telefonicznie

Serdecznie zapraszam Państwa na bezpłatne konsultacje ze mną oraz zachęcam do zadawania pytań 🙂

mgr Amelia Langer-Łukasik
specjalistka laseroterapii w LASERMED