Laserowe usuwanie włókniaków – Nowy Targ

Włókniaki należą do łagodnych nowotworów pochodzenia łącznotkankowego. Ich barwa jest zbliżona do koloru skóry. Najczęściej pojawiają się na karku, szyi, w okolicy pachwin i na kończynach. Mogą osiągać wielkość od 1 mm do 1 cm, a ich struktura jest przesuwalna względem podłoża. Usuwanie włókniaków laserem to jeden z najczęstszych zabiegów wykonywanych w Lasermedzie.

Włókniaki mogą się dzielić na:

●      włókniaki miękkie – mają charakter wrodzony, jednakże mogą pojawić się w rozmaitym wieku. Są to guzki workowato zwisające, na ogół liczne, barwy skóry lub nieco ciemniejsze, brunatnawe. Umiejscowione są szczególnie często na szyi i karku, zwłaszcza u starszych kobiet. Charakterystyczne dla choroby Recklinghausena.

●      włókniaki twarde – usuwanie ich jest równie proste. Są w istocie odczynem włóknistym, występują niezależnie od wieku. Zwykle pojedyncze, drobniejsze i częściej umiejscowione na kończynach. Pojawiają się w średnim i starszym wieku.

Ich obecności nie towarzyszą żadne dolegliwości, jednak nie wyglądają one estetycznie. Czasami mogą zahaczać się o ubrania i wywoływać nieprzyjemne uczucie.

Usuwanie włókniaków za pomocą lasera jest jedną z najpopularniejszych metod. Wiązkę lasera nakierowuje się na zmianę skórną, która zostaje pochłonięta przez wodę zewnątrz i wewnątrzkomórkową. Podczas działania lasera dochodzi do koagulacji i odparowywania wody. Włókniak jest usuwany w sposób bezpieczny i prawie bezbolesny. Nie zostawia żadnych blizn. W Klinice LaserMed zabieg usuwania włókniaków ten wykonuje się przy użyciu lasera Fotona Spectro SP lub lasera CO2.

usuwanie włókniaków laserem