Skleroterapia piankowa Nowy Targ

Skleroterapia żylaków to uznana na świecie metoda usuwania żylaków kończyn dolnych, jednak stosowana jest tylko w początkowych stadiach choroby. To dobra alternatywa dla zabiegów operacyjnych. Skleroterapia polega na podawaniu do uszkodzonej żyły środków farmakologicznych, które mają spowodować zwłóknienie i zamknięcie uszkodzonego naczynia, a następnie wchłonięcie i wyłączenie go z układu żylnego. W naszej klinice zapewniamy Państwu 3 formy leczenia skleroterapią:

  • tradycyjna (głównie do usuwania małych naczyń)
  • piankowa (naczynia średniej wielkości)
  • piankowa pod kontrolą USG (naczynia duże)

Skleroterapia LASERMED

Co to jest skleroterapia piankowa?

Tradycyjna skleroterapia (podawana w postaci płynu) w dzisiejszej praktyce lekarskiej wypierana jest coraz częściej przez metodę skleroterapii piankowej. W tej drugiej lek podawany jest w postaci specjalnej piany, dzięki czemu znacznie lepiej przylega do ścianek zamykanego naczynia w porównaniu do metody tradycyjnej. USG umożliwia lekarzowi precyzyjną kontrolę przepływu pianki wewnątrz żył.

Ilość iniekcji oraz stężenie pianki jest uzależnione od wielkości naczynia. Cała procedura jest bezbolesna. Nie wymaga znieczulenia. Zabieg trwa ok. 30 minut.

Do usunięcia niedużych żylaków wystarczy 1 zabieg, jednak przy większych zmianach należy przeprowadzić serię zabiegów (mniej więcej 3-4), które są przeprowadzane w ok. comiesięcznych odstępach.

Po skleroterapii nie ma blizn, czasami występują przebarwienia, które z czasem ustępują. Skleroterapia jest na tyle bezpieczną metodą leczenia żylaków, że może być stosowana u pacjentów z przeciwwskazaniami do leczenia operacyjnego. Na całkowity koszt zabiegu składa się ilość zużytych ampułek leku sklerotyzującego, a w przypadku zabiegu pod kontrolą USG doliczana jest dodatkowo kwota 200 zł.

O ostatecznym wskazaniu metody decyduje lekarz na podstawie badania USG przeprowadzonego w klinice LASERMED .