CHIRURGIA NACZYNIOWA

Chirurgia naczyniowa jest gałęzią chirurgii zajmującą się patologiami w obrębie naczyń krwionośnych – tętniczych i żylnych.

Chirurdzy naczyniowi leczą zwężone tętnice ograniczające przepływ krwi. Takie tamowanie krwi może prowadzić do niedokrwienia narządów. Najczęstszą przyczyną niedrożności naczyń tętniczych jest jedna z chorób cywilizacyjnych, czyli miażdżyca. Lekarze tej specjalizacji zajmują się również diagnostyką oraz leczeniem tętniaków, zakrzepic żylnych i żylaków. Chirurgia naczyniowa obejmuje także zatory tętnicze i zapalenia naczyniowe.

Chirurgia naczyniowa obecnie oferuje dwa rodzaje zabiegów: metody klasyczne, czyli operacje otwarte i techniki wewnątrznaczyniowe.

Metody klasyczne wiążą się ze znieczuleniem ogólnym pacjenta i inwazyjnością, dlatego czas rekonwalescencji jest wydłużony. Jednak w niektórych przypadkach ten rodzaj operacji jest bardziej wskazany i przynosi bardziej satysfakcjonujące efekty.

Zabiegi wewnątrznaczyniowe wykonuje się w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą radiograficzną. Następnie przy pomocy odpowiednich prowadnic i cewników wprowadzanych przez żyłę lokalizuje się uszkodzony fragment żyły i się go naprawia.

W Klinice LASERMED oferujemy Państwu następujące zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej:

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą.