Przygotowania do badania ginekologicznego

Jak przygotować się do badania ginekologicznego- LASERMED radzi

Jak przygotować się do badania ginekologicznego- LASERMED radzi

 

Przed przystąpieniem do badania ginekologicznego kobiety nie muszą się specjalnie przygotowywać. Należy pamiętać o higienie osobistej ale w podstawowym zakresie. Nie powinno się dodatkowo inaczej niż zwykle myć miejsc intymnych. Po pierwsze wprowadzanie jakichkolwiek chemicznych substancji do głębszych miejsc intymnych może być szkodliwe, a ponadto zaburzyć wynik badania. 

Jak przygotować się do cytologii?

Do tego badania przede wszystkim zachować wstrzemięźliwość przez 48h oraz nie przyjmować żadnych lekarstw i obcych ciał do pochwy np. tamponów. Poza tym nie ma dodatkowych czynności, które należy wykonać przed cytologią. 

Ginekolog Maciej Pabisiak USG LASERMED

W klinice LASERMED w Nowym targu badania wykonywane są przez doświadczonego w ginekologii lekarza medycyny Macieja Pabisiaka nowoczesnym sprzętem USG, który daje najwyższej jakości obraz.  USG narządu rodnego wykonywane przez pochwę daje wyraźny, gotowy do analizy i interpretacji przez lekarza obraz, a żeby było najbardziej wiarygodne, należy przed samym badanie opróżnić pęcherz. Kobiety, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia seksualnego mogą się poddać badaniu przez powłoki brzucha, z tym że w tym przypadku pęcherz powinien być wypełniony płynem, dlatego przed badaniem powinno się wypić kilka ok. 3 szklanki wody. Nie ma znaczenia czy kobieta w danym momencie ma miesiączkę.