Trądzik - LaserMed | Zabiegi laserem - Nowy Targ 

Trądzik


Laserowe leczenie trądziku i trądziku różowatego –

laserem FOTONA Spectro SP !!!

 


Trądzik jest chorobą skóry, której początek występuje w wieku pokwitania, kiedy pod wpływem zmian hormonalnych dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych. Ogranicza się zwykle do skóry twarzy, górnej części pleców i klatki piersiowej. Charakterystyczne zmiany to zaskórniki, grudki, krosty, torbiele ropne i blizny, czyli potocznie mówiąc „wągry” i „pryszcze”. Trądzik przeważnie dotyczy młodzieży w wieku dojrzewania. Za powstanie trądziku odpowiedzialne są czynniki genetyczne, hormonalne i bakteryjne.

Trądzik pospolity(łac. Acne vulgaris)występuje u ponad 80 % w wieku 12 do 25 lat i coraz częściej u osób w wieku od 30 do 40 lat. Główną przyczyną powstania trądziku są intensywne zmiany hormonalne w okresie dojrzewania, powodujące w gruczołach łojowych zwiększone wydzielanie łoju i jego zagęszczenie oraz nadmiernemu namnażaniu komórk ujścia mieszków włosowych, co w konsekwencji prowadzi do zwężenia kanału wyprowadzającego i jego zatkaniu. W miarę wypełniania się gruczołu łojem powstaje zaskórnik – grudka z ciemnym punktem na szczycie. Do zamkniętego gruczołu nie dochodzi tlen, co stwarza doskonałe warunki do rozwoju bakterii beztlenowych, które namnażając się wywołują stan zapalny, efektem którego jest powstanie grudki, a potem krosty z treścią ropną. Stany zapalne i towarzyszące im zmiany ropne powodują zaczerwienienia i bolesne zmiany skórne. Początkowo zmiany te są ograniczone do mieszka, lecz później mieszek pęka i stan zapalany rozlewa się na tkanki otaczające. Jest to okres grudkowy lub grudkowo - krostkowy. Zmiany zapalne wywodzące się z jednego lub kilku mieszków mogą łączyć się ze sobą i utrzymywać się przewlekle, ropiejąc przy tym i dając najgorszy trądzik guzowato - torbielowaty.

Nieleczony trądzik może mieć przewlekły przebieg i pozostawić trwałe ślady w postaci przebarwień skóry oraz blizn. Może też prowadzić do zaburzeń emocjonalnych wynikających z poczucia obniżenia atrakcyjności i niskiej samooceny młodego człowieka.

Trądzik różowatywystępuję u kobiet i u mężczyzn, najczęściej po 30 roku życia. Zmiany pojawiają się na twarzy i dekolcie. Nieleczony prowadzi do utrwalenia rumienia, trwałego poszerzania naczyń krwionośnych, a w dalszym etapie do powstania grudek i krost.

Najskuteczniejszym sposobem leczenia trądziku i trądziku różowatego jest terapia laserowa z wykorzystaniem laseraNd:YAGfirmyFOTONA Spectro SP. Laser FOTONA działa na wszystkie fazy trądziku powodując efekty przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, obkurczania grudek trądzikowych oraz zapobiegania nawrotom nowych zmian. Zabiegi laserowe są nieinwazyjną metodą leczenia trądziku, pozwalającą na szybkie i bezpieczne skorygowanie niedoskonałości cery, co w efekcie prowadzi do osiągnięcia spektakularnych efektów przy minimalnie krótkim okresie rekonwalescencji. Już po jednym zabiegu widoczna jest zdecydowana poprawa. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, może wystąpić lekki obrzęk utrzymujący się do 48 godzin. Zabieg nie powoduje niedyspozycji estetycznej. O ewentualnych powtórzeniach zabiegu indywidualnie decyduje lekarz dermatolog.

 
Dzięki tej technologii unikniesz długotrwałego, obciążającego organizm i często mało skutecznego leczenia farmakologicznego.